آموزش دکوراسیون, دکوراسیون, معماری

پوستر دیواری چیست؟

پوستر دیواری
پوستر دیواری

برای داشتن یک پوستر دیواری بایدتصویر دارای کیفیت خاصی باشد.

  • میبایست سایز واقعی تصویر در فتوشاپ باشد ثبت شده باشد
  • حداقل روزلوشن برای تصاویر با جزئیات کم 100DPi
  • حداقل روزلوشن برای تصاویر با جزئیات زیاد 300DPi
  • فایلی که جهت چپ استفاده میشود میبایست Tif باشد.
  • سیستم رنگی باید در حالت CMYK باشد تا رنگها درست نمایش داده شوند.
  • پوستر دیواری بر اساس سایز و تصویر، حالت سلیقه ای دارد ولی برخی اطلاعات مربوط به چاپ تخصصی است. پس تهیه فایل مناسب چاپ باید، حتما توسط گرافیست انجام شود.

بعضی ابعاد تصاویر مانند گل چون خیلی بزرگ هستن در یک فضای کوچک اتاق نباید کار شود. چرا؟ چون فضا را کوچکتر می کند.

برای ست کردن پوستر با فضا از دو روش میتوانید استفاده کنید.

  1.  استفاده از قانون همرنگی (هارمونی)
  2. استفاده از تضاد رنگی (میتوانید در صفحه اینستاگرام ما مشاوره رایگان دریافت کنید)

کسانی که مشکل پر کردن فضا را دارند، چکاری میتوانند انجام دهند؟

  • در فضاهای بزرگ از رنگ بندی گرم استفاده کنید، چون فضا را بسته، گرم و پر می کند.
  • از یک پوستر دیواری با رنگ و طرح‌بندی بندی شلوغ یک بخش خیلی زیاد از فضا را پر کنید

 

با وجود اینکه در مقابل دیوار چیزی قرار نمی گیرد اما همان دیوار فضا را پر نشان خواهد داد.

 

حال این سؤال پیش می آید که آیا یک شخص می تواند خودش به تنهایی این کار را انجام دهد؟ (میتوانید در صفحه اینستاگرام ما مشاوره رایگان دریافت کنید)

اگر تصویر انتخابی ما تناسب ابعادی با دیوار ما نداشته باشد، چهکار کنیم؟

توجه کنید که ما تصویر را فشرده و یا کشیده نمیکنیم (یعنی تصویر را Deform نمی کنیم بلکه تصویر را Crop می کنیم) مثال: اگرتصویر انتخابی شما قاب افقی دارد ولی دیوار شما دارای قاب عمودی است، تصویر کراپ حواهد شد. پس یا تصویر دیگری را انتخاب کنید و یا تن به کراپ شدن بدهید.

مراحل چاپ پوستر دیواری

ابتدا ابعاد دیوارتان را کامل برداشت کنید. ( اگرا دیوارتان کج است، هر چهار ضلع را باید اندازه گیری کنید. که ملاک ابعاد پوستر عدد بزرگتر بعلاوه 10 سانتیمتر خواهد بود). سپس وارد سایت شده و پوستر مورد نظرتان را (طرح تصویر و جنس کاغذ) انتخاب کنید. پس از نهایی کردن خرید، پوستر شما در طول یک هفته الی پانزده روز کاری به دست شما خواهد رسید. در بعضی موارد دیوار بزرگ است و وسطش درب قرار دارد که می خواهید پوستر نصب کنید. باید ابعاد درب و فاصله آن از طرفین را اندازه بگیرید.

اگر جنس کاغذ متفاوت یا گرانتر باشد، در کیفیت چاپ هم تاثر دارد؟

باید پاسخ داد خیر چون کیفیت همه کاغذها یکسان می باشد.
جنس کاغذ در دید و نما تأثیری ندراد فقط در ماندگاری کار موثر است. چون کاغذها و کیفیت‌های آن با یکدیگر تفاوت دارد، قیمت هایشان نیز با یکدیگر متفاوت است. فرقی نمی کند که روی چه جنسی چاپ انجام شود فقط کیفیت‌های کاغذ مهم است.

پوستر دیواری- دیوارول، فروشگاه آنلاین کاغذ دیواری و دکوراسیون

عمر پوستر دیواری چند سال است؟

طی تجربیاتی که داشتیم، حتی برای شخص خودمان، 10 سال ماندگاری داشته و از بابت تنوع پوستر را تعویض کرده‌ایم. پوستر دیواری با چسب بر روی دیوار اجرا میشود. به دلیل اینکه حلال چسب، آب است، نباید دیوار رطوبت دهد، چرا که باعث میشود پوستر از دیوار جدا شود. اما از روبرو میتوان آن را با آب تمیز کرد.

پوستر دیواری کاملا قابل شستشو ست. بعد از یک هفته می توان با یک دستمال نم دار پوستر را تمیز کرد.  از  وایتکس و چیزهای دیگر مثل اتک که اسید دار هست نباید برای تمیز کردن استفاده کرد. بجای آن میتوان با آب و کف پوستر را تمیز کنید. (دستمال را نم کنید، نه خیس)

نصب پوستر دیواری

آیا دیوار باید شرایط خاصی داشته باشد؟
بستر دیوار باید برای کاغذ آماده باشد. مثلا دیوارهایی که حلال رنگشان آب است مناسب نصب کاغذ دیواری نیستند. باید دراصطلاح تخصصی، ماستیکش کنند. ماستیک یک کاور است که بروی دیوار کشیده میشود. (خود نصاب این کار را انجام می دهد) بعد از اینکه ماستیک بروی دیوار اجرا شد، دیوار باید 2 روز استراحت کند و بعد از 2 روز کاغذ را نصب میکنند.

پوستر های پیشنهادی

author-avatar

درباره vahidfar

کارشناس ارشد معماری، فعالیت در زمینه معماری را از سال 86 آغاز نمونده ام و علاقه ای که از کودکی به هنر و ریاضیات به صورت همزمان داشته و دارم باعث شده کارنامه درخشانی در ضمینه معماری داشته باشم. مسلط به اغلب نرم افزارهای معماری و گرافیک رایانه 3Dsmax, AutoCad, ArchiCad, photoshop, lumion, arion, vray, corona render, and more

دیدگاهتان را بنویسید