معماری

نکات جالب در تغییر دکور خانه با هزینه کم

نکات جالب در تغییر دکور خانه با هزینه کم

نکات جالب در تغییر دکور خانه با هزینه کم

نکات جالب در تغییر دکور خانه با هزینه کم

تغییر دکور خانه با هزینه خیلی کم چالش بسیاری از افراد مخصوصا خانم‌های خانه‌دار است. اگر می‌خواهید بدون صرف هزینه زیاد خانه خود را زیبا جلوه دهید، نخستین کار این است که تبلیغات تلویزیونی و مجلات را فراموش کنید. برای تغییر دکور خانه با هزینه کم محتوای تبلیغی مجلات و رسانه‌ها هیچ به‌کار شما نخواهد آمد. معمولا دکوراتورها در تلویزیون با بیشترین هزینه ممکن اقدام به طراحی داخلی خانه‌‌ها می‌کنند. حتما دیده‌اید؛ تمام وسایل را بیرون می‌برند، گران‌ترین کالاها را می‌خرند و بعد چند پیمانکار برای نصب و چیدمان آنها استخدام می‌کنند. پس با فروشگاه دکوراسیون انلاین دیوارول همراه باشید.

برای آنکه اتاق خود را با کمترین هزینه ممکن بازسازی کنید، باید یک رویکرد متفاوت در پیش بگیرید. به جای عوض کردن تمام وسایل، بهتر است تا حد امکان نگهشان دارید و از تکنیک‌هایی استفاده کنید تا نو به نظر برسند. به جای خرید وسایل جدید، از همان‌هایی که در اختیار دارید استفاده کنید یا اثاثیه دست دوم بخرید.

سوالتان را آهسته زیر لب تکرار کنید؛ برای تغییر دکور خانه با هزینه خیلی کم چه کاری می‌توانم بکنم؟ استخدام پیمانکار را فراموش کنید. و خودتان دست به کار شوید.این اقدامات قطعا فضای خانه شما را دگرگون می‌کند. شما برای اجرای آنها نیاز به بودجه و صرف هزینه اندکی دارید. و به راحتی از پس مخارج آن برخواهید آمد.

۱. خودتان دست به کار شوید

اگر شخصا دست به کار شوید، هزینه بازسازی و یا تغییر دکور خانه بسیار ارزان‌تر از استخدام یک پیمانکار حرفه‌ای برایتان تمام خواهد شد. تیم تحریریه خانه انزلی هزینه چند مورد از مراحل بازسازی و تعمیرات خانه در زمان استخدام پیمانکار حرفه‌ای و انجام کار توسط خودتان را محاسبه و مقایسه کرده است.

نصب کفپوش

هزینه‌ای که نصاب حرفه‌ای برای نصب کفپوش دریافت می‌کند به عوامل بسیاری بستگی دارد. میزان معروفیت و حرفه‌ای بودن نصاب هم این هزینه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. نوع کفپوش و برندی که انتخاب کرده‌اید هم به طور پنهان این هزینه را بالا و پایین خواهد کرد. استادکارها هزینه نصبی که برای کفپوش‌های ایرانی دریافت می‌کنند بسیار کمتر از هزینه نصب کفپوش‌های آلمانی و یا ترک است.

 

کاشی‌کاری دیوار آشپزخانه

هزینه نصب کاشی و سرامیک نیز باتوجه به عواملی متغیر است. مثلا هرچقدر متراژ پروژه بیش‌تر (متراژ بیش از ۱۰۰۰متر) باشد، این هزینه کمتر خواهد شد. یا یک نصاب حرفه‌ای هزینه‌ای که برای نصب کاشی‌ها و سرامیک‌هایی با ابعاد کوچک‌تر دریافت می‌کند بیش‌تر است.

کاشی کاری در منزل

 

نقاشی دیوارهای داخلی خانه

هزینه نقاشی دیوارهای خانه ویلایی و همچنین آپارتمانی باتوجه به این‌که از رنگ روغنی، پلاستیک یا آکریلیک استفاده شود متفاوت است. رنگ روغنی بیش‌ترین دستمزد انجام کار نسبت به بقیه رنگ‌ها را خواهد داشت. اما اگر قرار باشد خودتان به صورت شخصی این کار را انجام دهید مسلما نوع رنگ تاثیری در هزینه انجام کار برایتان نخواهد داشت!

۲. چیدمان مبلمان را عوض کنید

شما می‌توانید با تغییرچیدمان مبلمان، شکل ظاهری و حس و حال اتاق را به طرز قابل‌توجهی تغییر دهید. برای مثال نخستین چیزی که هنگام ورود به اتاق نشیمن به چشم می‌خورد، قسمت پشتی مبلمان است که اتاق را شلوغ جلوه می‌دهد. با یک جابجایی ساده مبلمان به سمت دیوار مقابل می‌توان یک نقطه کانونی جدید ایجاد کرد تا اتاق خلوت‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد. از همه مهم‌تر اینکه این کار هیچ هزینه‌ای هم برایتان ندارد.

چطور با هزینه خیلی کم دکور منزل را تغییر بدهیم؟

اگر نمی‌توانید در خصوص چیدمان مبلمان در اتاق به نتیجه برسید، لزوما به این معنی نیست که به یک مبلمان جدید نیاز دارید. پس قبل از اینکه برای خرید به فروشگاه بروید، به خانه خود توجه کنید. شاید وسیله‌ای که احتیاج دارید را در اتاق دیگر خانه پیدا کنید. در این صورت، تمام آنچه که باید انجام دهید این است که جای آنها را با هم عوض کنید.

 

۳. کاربری لوازم خانه را تغییر دهید

اگر کل خانه را جستجو کرده و یک تکه مبلمان مناسب برای اتاق خود پیدا نکردید، بیخیال نشوید.گاهی می‌توانید با تغییر کاربری یک وسیله به آنچه که می‌خواهید برسید. برای مثال، می‌توانید از میز غذاخوری به عنوان میز تحریر و از پاتختی به عنوان میز تلویزیون استفاده کنید.

چطور با هزینه خیلی کم دکور منزل را تغییر بدهیم؟

برای تغییر کاربری وسایل­تان سعی کنید در ظاهر آن تغییری ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید قبل از تبدیل میز غذاخوری به میز تحریر آن را رنگ بزنید یا بازسازی کنید. همچین می‌توانید کل میز را از هم جدا کنید و از قطعات آن در وسایل مختلف دیگر و برای ساخت وسیله‌ای جدید استفاده کنید.

 

۴. خرید وسایل دست دوم

گاهی اوقات در بین وسایل خود چیزی که می‌خواهید را پیدا نمی‌کنید. در این حالت هم حتی مجبور به خرید یک وسیله جدید نیستید. جاهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در آنها وسایل دست دوم را با قیمت‌هایی به مراتب کمتر از قیمت‌های فروشگاه‌های بزرگ خریداری کنید.

تغییرات دکور در خانه

۵.رنگ‌آمیزی

یکی از ارزان‌ترین راه‌های تغییر ظاهر اتاق رنگ‌آمیزی است. رنگ‌آمیزی دیوارهای کدر و بی‌رنگ خانه جدیدی را نصیب‌تان خواهد داد. شما می‌توانید رنگ دیوارهای خانه‌تان را به طور کامل عوض کنید. قیمت یک سطل رنگ ۱۲ کیلویی چیزی حدود ۱۴۵هزار تومان است. برای رنگ‌آمیزی یک اتاق با اندازه متوسط ۶ متر طول و ارتفاع ۳ متر به تنها ۲ سطل رنگ یعنی ۲۵ کیلو رنگ نیاز دارید.

تاثیر رنگ بر دکور خانه

بنابراین شما می‌توانید با صرف هزینه کمتر از ۳۰۰هزار تومان یک اتاق کاملا نو داشته باشید. علاوه بر رنگ کردن صرف دیوارها می‌توانید کارهای مبتکرانه بیش­تری هم با استفاده از رنگ انجام دهید. ترکیب رنگ‌های مختلف جلوه‌ خاصی به اتاق می‌بخشد.

برای مثال می‌توانید با استفاده از نوارهای افقی یا عمودی طرح راه‌راه روی دیوار ایجاد نمایید. آسان‌ترین روش انجام این کار قرار دادن نوارهای رنگی روی دیوار سفید است. بعد از رنگ‌آمیزی اجازه دهید دیوار خشک شود و سپس مناطق بین نوارها را با یک رنگ مخالف نقاشی کنید.

 

۶. کاغذ دیواری

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد. طرح‌های مختلف و پیچیده‌ای که آنها دارند را با رنگ کردن و نقاشی دیوارهای‌تان نمی‌توانید به دست بیاورید. نقش‌های متنوع کاغذ دیواری هر سلیقه‌ای را راضی می‌کند. کاغذ دیواری یک سطح مقاوم روی دیوار ایجاد می‌کند و تمیز کردن آن آسان‌تر از دیوار نقاشی‌‌شده است.

تغییر دکور خانه با هزینه خیلی کم

اما متأسفانه هزینه‌ای که برای کاغذ دیواری‌ آپارتمانباید بپردازید خیلی گران‌تر از رنگ کردن دیوارها است. هر رول کاغذ دیواری چیزی در حدود ۴۵ تا ۴۵۰هزار تومان برایتان هزینه خواهد داشت. نصب آن نیز روی دیوار زمان بیشتری از شما خواهد گرفت.

بنابراین اگر مشکل بودجه دارید، استفاده از کاغذ دیواری نمی‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد. با این حال می‌توانید از کاغذ دیواری در بازسازی و تغییر یک قسمت از دیوار استفاده کنید تا کم‌هزینه‌تر باشد.کاغذ دیواری نقش بسزایی در برجسته کردن یک فضای کوچک از خانه شما خواهد داشت.

تغییر دکور خانه با هزینه خیلی کم ممکن است؟

یکی از بارزترین مزایای تغییر دکور بر اساس بودجه این است که با صرف کمترین هزینه ممکن می‌توانید یک اتاق با فضایی متفاوت داشته باشید. بازسازی خانه با استفاده از این روش یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد که آن احساس رضایت شما در خصوص مالکیت طراحی جدید است.

وقتی قصد بازسازی و تغییر دکور خانه با هزینه خیلی کم مدنظرتان قرار گرفته، مجبورید که خلاق باشید و متفاوت فکر کنید. به جای این‌که گرفتن تمام تصمیمات را به یک دکوراتور بسپارید، باید از فکر و نبوغ خود استفاده کنید تا کار بازسازی را با کمترین هزینه ممکن به پایان برسانید.

به این ترتیب وقتی کار تغییر دکوراسیون خانه به پایان رسید، با فضایی مواجه خواهید شد که تماما از آنِ شماست. زحمات، ایده‌ها و سبک مورد نظر شما را منعکس می‌کند و حتی بیشتر از زمانی که کار بازسازی را به دکوراتور سپرده‌اید شما را راضی خواهد کرد. این چیزی است که باید از انجام آن خوشحال باشید.

 

منبع:https://www.khaneanzali.com/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید