آموزش دکوراسیون

نخل شامادورا چیست؟

نخل-شامادورا

نخل شامادورا چیست؟

نکات نگهداری از نخل شامادورا

یکی از محبوب ترین نخل خانگی ، نخل شامادورا است.  در تصفیه هوا و سم زدایی هوای خانه نقش موثری دارد. این گیاه محبوب اولین بار در مرکز قاره آمریکا یافت شد. به دلیل تطابقش با شرایط نور کم، تحمل در برابر دما های پایین. و رشد دسته ای برگ های ظریف و زیبایش در بین مردم محبوبیت زیادی یافت.

بسیاری از نخل های شامادور خیلی رشد نمی کنند. برخی از گونه های آنها جثه بسیار کوچکی دارد. بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آن را در دیش گاردن بکارید و یا گلدان. اگر به پرورش این گیاه زیبا علاقمند شده اید با این بخش از نمناک همراه شوید. تا نحوه پرورش و نگهداری از آن در خانه را بیاموزید.

معرفی گیاه شناسی

این گیاه دارای گونه های زیاد و ظاهر ظریف و باریک وکوچکی است که برگهای سبزتیره و ساقه هایی روشن دارد و رشد آن کم است . این گیاه به درخت خرما شباهت زیادی دارد و به علت تحمل سایه و نیاز نوری کم،گیاهی مناسب برای نگهداری داخل آپارتمان هست .

این نخل جزو گیاهان دوپایه است یعنی گل های ماده و گل های نر بر روی دو گیاه جداگانه قرار داشته و شکل میگیرند و در صورت مساعد بودن شرایط محیطی زمان شکل گیری گل های آن آخر فصل تابستان/اوایل پاییز می باشد.

اگر این گیاه میوه بدهد میوه هایش قرمز – نارنجی رنگ بوده ومیوه ها و گلهای این گیاه در گواتمالا و السالوادور به عنوان غذایی لذیذ و در سالاد استفاده میشود.

author-avatar

درباره vahidfar

کارشناس ارشد معماری، فعالیت در زمینه معماری را از سال 86 آغاز نمونده ام و علاقه ای که از کودکی به هنر و ریاضیات به صورت همزمان داشته و دارم باعث شده کارنامه درخشانی در ضمینه معماری داشته باشم. مسلط به اغلب نرم افزارهای معماری و گرافیک رایانه 3Dsmax, AutoCad, ArchiCad, photoshop, lumion, arion, vray, corona render, and more

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید