آموزش دکوراسیون

مبل فوتون چیست؟

مبل فوتون-تاتامی

مبل فوتون چیست و در چه فضاهایی کاربرد دارد؟

مبل  فوتون از محبوب ترین های عصر حاضر به شمار می رود. مبل های تبدیل شونده، مبل های یک تکه، مبل تخت شو و مبل های طبقاتی از جمله زیر مجموعه های مبلمان سبک فوتون به شمار می روند.

✅ریشه ی فوتون

فوتون نامی  ژاپنی است که از  تشک هایی که هنگام خواب بر روی زمین قرار داده می شوند برگرفته شده است. این وسیله اکنون وارد بخش مبلمان شده و کارایی بیشتری پیدا کرده، به طوری که از تشک آن برای خوابیدن استفاده می شود و هنگام روز با تا کردن آن نیز به مبل تبدیل می شود.

تفاوت فوتون با مبل تخت خواب شو

تفاوت این دو در جدا شدن تشک از قاب مبل و استفاده جداگانه از تشک آن است که امکان خوابیدن بر روی زمین را نیز فراهم می کند. از مهم ترین نکات این تخت خواب در میان انواع تخت خواب سهولت در جابه جایی به دلیل سبکی آن است که ویژگی خاصی برای افرادی که دائم در حال جابه جا شدن هستند بشمار می رود.

مبل تخت خواب شو، تاشو، نیمکت فوتون همان مبل قابل حمل اتاق نشیمن است که ساده ترین ورژن مبل های تخت خواب شویی است که می توانید پیدا کنید. اکثر آن ها به صورت تک نفره با قالب چوب یا فلز هستند. این مبل ها می توانند جمع شده و به عنوان مبل برای نشستن استفاده شوند و یا باز شده و به عنوان تخت مورد استفاده قرار گیرند.
🔴با توجه به ظاهر معمولی و چندان جاگیر نبودن شان، فوتون ها یک انتخاب محبوب برای آپارتمان ها محسوب می شوند اما ظاهر نه چندان چشمگیر و جذاب آن ها ممکن است این مبل ها را برای برخی فضاها بسیار ساده و معمولی جلوه دهد.

راحت، زیبا و قابلیت حمل راحت

author-avatar

درباره vahidfar

کارشناس ارشد معماری، فعالیت در زمینه معماری را از سال 86 آغاز نمونده ام و علاقه ای که از کودکی به هنر و ریاضیات به صورت همزمان داشته و دارم باعث شده کارنامه درخشانی در ضمینه معماری داشته باشم. مسلط به اغلب نرم افزارهای معماری و گرافیک رایانه 3Dsmax, AutoCad, ArchiCad, photoshop, lumion, arion, vray, corona render, and more

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید